Pomůže vám nikotinová náplast?

Snažíte se odnaučit kouřit? Především potřebujete dost pevnou vůli. Jenže někomu prostě nejde si jen tak říct „Nyní přestanu!“ a potýkají se s nepříjemnými abstinenčními příznaky. Kouření je snadno návykové a odtrhnout se od něčeho, co vám dělalo společnost dlouhá léta potřebuje v případě nedostatku síly pomoc odjinud. Jednou z možností je i nikotinová náplast pomáhající zmírňovat abstinenční příznaky.

Co je nikotinová náplast?

První nikotinová náplast byla vynalezena v roce 1986. Náplasti jsou pro kuřáky pravidelně kouřící během dne. Seženete je pouze v lékárnách a jedna krabička má dávku na týden – sedm kusů. Většinou se dají zakoupit nikotinové náplasti v několika druzích podle obsahu nikotinu – nejsilnější nikotinová náplast s 25 – 30 mg nikotinu, středně silná s 15 – 20 mg nikotinu a slabá nikotinová náplast s obsahem 10 -15 mg nikotinu. Seženete Nicorette náplast na šestnáct hodin, ta se musí odlepovat na noc, aby nebylo tělo zbytečně zatěžováno nikotinem.  K dostání je i 24 hodinová verze náplasti, která je vybavena speciální membránou k postupnému uvolňování nikotinu. Pomocí nikotinové náplasti udržujete po celý den jistou hladinu nikotinu v těle. Ten se vstřebává do kůže a posléze vniká do krevního oběhu. Náplast je ve formě čtverečku a přilepíte ji na libovolné místo na těle – na záda, břicho, nohu, ruku a tak podobně.

Pomoc od nikotinové náplasti

Než se pustíte do používání nikotinové náplasti pořádně si přečtěte informace na přibaleném letáku, konzultujte použití s lékárníkem nebo s vaším lékařem. Nikotinová náplast tady není od toho, aby se vypořádala s vaší chutí na cigarety – to musíte zvládnout sami. Je tady od toho, aby vám vypomohla s nepříjemnými fyzickými projevy, které mohou v době abstinence kouření nastat – budete nervózní, bude vám bušit srdce apod.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search