Oddlužení fyzické osoby a zkušenosti z praxe

Pokud máte velké dluhy a nevíte už kudy kam při jejich splácení, možná i vy uvažujete o oddlužení fyzické osoby jako o možném řešení. Pokud hledáte informace o tom, jak probíhá oddlužení fyzické osoby v praxi, pak právě pro vás je určený tento článek.

Kolem oddlužení fyzické osoby panuje celá řada mýtů. Mnoho lidí si totiž myslí, že to je jednoduchá cesta jak se zbavit většiny dluhů a vyhnout se jejich placení. Tak to ale bohužel není. Osobní bankrot je asi ta nejkrajnější možnost, jak řešit svoje dluhy.

Oddlužení také není pro každého. Spíše je tomu naopak. Velká většina těch, kdo se svými dluhy dostala do opravdu zoufalé situace, totiž na oddlužení podle insolventního zákona (více viz zákon oddlužení) nedosáhnou. Podmínky pro oddlužení jsou totiž poměrně hodně přísné. Musíte mít dostatečně vysoké příjmy, abyste byli schopni splatit alespoň část příjmů, nebo mít nějaký majetek, který by bylo možné prodat a z výnosu uhradit část dluhů.

Oddlužení fyzické osoby

Oddlužení fyzické osoby

V praxi to pak ale většinou je tak, že o oddlužení se zajímají především ti, kdo se už dostali do zoufalé situace. Pokud jste ale bez práce nebo máte jen velmi nízké příjmy, tak soud oddlužení nepovolí. Pokud v návrhu na oddlužení nedoložíte, že budete schopni uhradit alespoň 30 svých dluhů, pak soud návrh automaticky zamítne.

Existují i další negativní zkušenosti s oddlužení. Častým překvapením je pak i to, že soud požaduje po tom, kdo předkládá návrh na oddlužení uhrazení zálohy předem. A to může být také nepřekonatelný problém pro některé dlužníky, kteří jsou opravdu úplně bez peněz.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search