Právní poradna – právní rady zdarma

Možností jak získat právní rady zdarma je celá řada. Existují právní poradny, kde je možné položit svůj dotaz a získat potřebnou radu nebo odpověď. Existují i různá občanská sdružení a neziskové organizace, které poskytují právní poradenství zdarma. Další možností pak určují i zákony, kdy je v některých případech možné, aby vám byl v průběhu soudního řízení přidělen právník zdarma nebo aby vám byly prominuty soudní poplatky.

Online právní poradny

První možností, když potřebujete radu od právníka, nebo poradit se zákony či s jinými právními problémy, nabízí právní poradna zdarma. Na internetu je možní najít hned několik specializovaných webů, které poskytují právní poradenství, výklady různých právních předpisů a zákonů nebo třeba i vzory smluv a jiných právních dokumentů ke stažení zdarma.

Právní poradna – právní rady zdarma

Právní poradna – právní rady zdarma

Odpověď z bezplatné právní poradny vám obvykle pomůže při řešení obecných problémů. Například když nevíte podle jakého zákona postupovat nebo co dělat v různých situacích. Pokud ale řešíte komplikovanější právní problém, pak většinou bezplatná poradna na internetu není úplně to pravé.

Bezplatné právní služby

Ty nabízí různé neziskové organizace a občanská sdružení. Většinou zde můžete získat mnohem komplexnější právní pomoc nebo i možnost, že vás bude právník nebo advokát zastupovat u soudu. Vzhledem k tomu že kapacita těchto poraden je omezená, tak na poskytnutí právní pomoci si nějakou dobu počkáte, nebo se vám může stát, že vaše žádost bude odmítnuta.

Nárok na právníka zdarma

V některých případech pak ale máte nárok na přidělení právníka zdarma již ze zákona. To se týká především těch případů, kdy jste obviněni z nějakého trestného činu, kde vám může hrozit trest odnětí svobody. Další možnost je pak požádat soud o prominutí soudních poplatků nebo přidělení právního zástupce zdarma z důvodu nemajetnosti.

Jednou posledních možností na právní pomoc zadarmo je pak obrátit si na Českou advokátní komoru. Ta poskytuje právní rady a pomoc za určitých podmínek bezplatné. Kontaktovat advokátní komoru a požádat o přidělení advokáta za sníženou cenu či bezplatně můžete na internetových stránkách advokátní komory: www.cak.cz

  3Komentáře

  1. Petra  •  

    Dobrý den , chtela bych se zeptat jaký trest muže dostat člověk pokud napadl osobu starší 18 let který utrpěl ztrátu sleziny , zlomené žebro a otřes mozku. Děkuji předem za odpoved.

  2. Anna  •  

    Dobrý den ,co mám dělát když chtějí po mě zaplatit vzniklé manko,kde pracují.Jsme 4 zaměstnánci na provozovně a máme podepsanou hmotnou odpovědnost a 3 brigádnice,které nemají podepsanou hmotnou odpovědnost.Udajně vzniklo 270 tisíc kč manko,stálým4 zaměstnancům dali podepsát směnku na 20 tisíc ,já jsem odmítla ,mně pak dali výpověď podle §55 odst b.že jsem porušila kázeň.Zajimá mě jalémám práva a jakou částku můžu uhradit?A co brigádnice ?Děkují Anna

  3. Anna  •  

    Dobrý den,chci se zeptát,kdýž děláme inventúru,tak musí tam být zaměstnavatel?Nebo jak má správně probíhat inventúra,co dělát při vzniklém schodku inventúry?Nyní schodek 260 tisíc a po nás chtějí zaplatit každá 20 tisíc.Děkují Anna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..