Stěhování do nového: jak dlouho nechat stát lednici po stěhování?

Stěhování do nového bytu či domu je náročný proces, který není radno podceňovat. Ne nadarmo se říká, že je lepší vyhořet nežli se stěhovat. Pokud si však dáte práci s pečlivou přípravou plánu, nemusíte se obávat, že by došlo ke zbytečným komplikacím. Svoji pozornost totiž navíc budete muset věnovat i věcem, které se chystáte stěhovat, a to zejména lednici.

Dejte si pozor na stěhování lednice

Stěhování není žádná procházka růžovou zahradou. Kromě logistiky a přípravy veškerých věcí, jež se chystáte stěhovat, budete muset dát pozor na to, aby se převážené vybavení nepoškodilo. Nejkomplikovanější je v tomto ohledu zejména stěhování lednice, která se může při špatném zacházení poškodit. Velmi záleží na tom, v jaké poloze budete lednici převážet.

Pokud máte možnost převozu ve stoje, postačí, když necháte lednici stát 4 hodiny a teprve poté ji zapojíte. Daný čas je totiž potřebný k tomu, aby se tekutiny v lednici mohly rovnoměrně rozložit a zároveň se teplota v lednici stabilizovala. Jestliže jste museli lednici převážet naležato, je nutné nechat lednici stát podstatně déle, a to minimálně 24 hodin – v opačném případě by mohlo dojít k poškození chlazení a tím pádem i kažení potravin.

Stěhování si pořádně naplánujte

Pokud se chcete během stěhování vyhnout nepříjemnostem, měli byste s jeho plánováním začít včas a také mu věnovat potřebnou pozornost. Začněte tím, že si určíte datum stěhování a zajistíte pomoc s přestěhováním. Následně si vytvořte seznam stěhovaných předmětů a máte hotovo.

Během plánování byste však neměli zapomenout ani na zajednání odvozu – ten vám může pomoci zajistit i půjčovna dodávek. Nemusíte tedy investovat do stěhovací firmy, ale pouze do pronájmu dodávky, s níž můžete převést veškeré vaše vybavení, a to i to s atypickými rozměry. Například v nabídce půjčovny Autoremi.cz můžete vybírat z celé řady dodávek, ale i mikrobusů.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search