Založení společnosti

Co musí předcházet založení společnosti? Na začátku tu musí být nějaký dobrý nápad, který třeba přepracovat do podnikatelského záměru. Úkolem podnikatelského záměru je připravit založení, vznik a další rozvoj nového podniku.

Třeba se zaměřit na tři důležité stránky: věcně-technickou stránku, právní-organizační a ekonomickou stránku podnikání.

V rámci věcně-technické stránky je důležitý správný výběr předmětů podnikání, dále zajistit potřebné materiální, finanční a lidské zdroje na podnikání.

V právní-organizační stránce vybíráme vhodnou formu podnikání, tedy zda půjde o podnikání na živnost, nebo založíme některou z obchodních společností.

Velmi důležitá je i ekonomická stránka podnikání, tedy jak se firma prosadí na trhu, zda bude podnikání ziskové, třeba mít představu io výši nákladů s podnikáním spojených, o výnosech, zisku a tržbách.

Součástí podnikatelského záměru je i rozpočet, nákladů, výnosů a zisku, potřeby investičního a provozního kapitálu, zdrojů financování.

V současnosti existují firmy, které nabízejí založení nové obchodní společnosti takříkajíc na míru. Klienta nezatěžují zdlouhavým vyřizováním. Může se tedy věnovat užitečnějším věcem, například tvorbě kvalitní web stránky, aby bylo později jeho podnikání úspěšné.

Je tedy na zvážení každého, zda se do založení své firmy pustí sám, zda si myslí, že má potřebné znalosti, nebo to nechá na odborníky. V balíku založení společnosti je většinou nabízeno kompletní poradenství před, během, ale i po založení společnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..