Bezpečný nákup na internetu

ID-10078280Na internetových stránkách lze nakoupit téměř cokoli – od elektroniky, nemovitostí, starožitností, přes potraviny, kosmetiku, parfémy, až po zájezdy, nábytek nebo letenky. Stále častěji se však setkáváme s podvodným jednáním zvláště ze strany prodejců, které nám může nakupování na internetu pěkně znepříjemnit. Takovou zkušenost s nedodaným nebo poškozeným či vadným zbožím má za sebou téměř každý z nás.

Vybírejte pouze prověřené e-shopy

Existuje spousta serverů, které se specializují na recenze a hodnocení jednotlivých internetových obchodů. Stačí si vyhledat konkrétní výrobek, službu nebo produkt a ihned víte, kde všude lze vámi poptávanou komoditu koupit. Přečtěte si, jak byli s nákupem spokojeni ostatní zákazníci a ihned budete vědět, na čem jste.

Zlevněné produkty se mohou ve finále nepříjemně prodražit

Upřednostňujete pouze nákupy zboží v akci? Takový nákup nemusí být ve finále tak výhodný, jak se na první pohled zdá. Většina prodejců totiž na zlevněné zboží neposkytuje záruku, takže jsou případné reklamace a poruchy zařízení téměř neřešitelným problémem.

Jak je to s online aukcemi?

Pokud nakupujete zboží na tradičních online aukcích, ani zde nejste tak úplně chráněni. I když provozovatelé serverů slibují vlastní zodpovědnost za registrované prodejce, pokud vám daný uživatel odmítne zaslat zaplacené zboží, nebo bude zboží poškozeno, šanci dostat své peníze zpět máte vcelku minimální. Pokud se nejedná o investici do zlata, drahých kamenů nebo dražších spotřebičů, provozovatel serveru prodejci pohrozí, případně jej vyzve k odeslání zboží, ale vám ve finále nezbyde nic jiného, než udělit negativní komentář.

Obezřetnost je na místě

Podvodníků, kteří se schovávají za anonymní masku internetu, rok od roku přibývá. Nenakupujte proto u prvního prodejce, který vám „přijde do rány“, přečtěte si o něm veškeré dostupné informace, případně oslovte zákazníky, kteří v daném e-shopu nakupovali. Předejdete tak nepříjemným komplikacím.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search