Virtuální kanceláře – služba pro moderní podnikatele

ID-10040767Máte dobrý nápad, který hodláte realizovat? Nalezli jste díru na trhu, kterou je nutno vyplnit? Ať je váš důvod pro založení společnosti jakýkoliv, jistě budete řešit náklady, které jsou s tímto procesem spojené. A že se nejedná o malé částky. Dalším problémem, který po založení společnosti nastane, je umístění sídla firmy, které je ze zákona pro každého podnikatele povinné. Takový pronájem kancelářských prostor zvláště ve větších městech se může vyšplhat až na několik desítek tisíc měsíčně. Moderní alternativou, jak ušetřit nemalé finance, ale zároveň oslovit obchodní partnery atraktivní adresou jsou právě virtuální sídla.

Co je to virtuální kancelář?

Virtuální kancelář je ve své podstatě adresa, kterou máte zapsanou v obchodním rejstříku jako sídlo své společnosti. Ve skutečnosti se jedná o reprezentativní prostory a tzv. sdílený pronájem, který se dělí mezi několik nájemníků. U vchodových dveří nejčastěji naleznete informace o tom, jaké firmy zde sídlí. Klient se většinou nedozví, že se nejedná o klasickou, nýbrž virtuální kancelář. Potěšit by vás mohla také výše měsíčního „nájmu“, která se pohybuje v řádech stokorun.

Co dělat v případě, že vás budou chtít navštívit klienti

Vyjádřil obchodní partner touhu navštívit vás ve vaší firmě? Nepanikařte! Většina firem nabízejících pronájem virtuálních kanceláří poskytuje řadu dalších služeb, mezi které patří například také pronájem zasedací nebo školící místnosti. Místnost je většinou vybavena dataprojektorem a Wi-Fi připojením. Součástí služby může být také podávání alko nebo nealko nápojů

Jsou virtuální sídla společností legální?

Máte strach z využívání virtuálních sídel? Tyto obavy jsou naprosto nepodložené. Virtuální sídla jsou totiž naprosto legální a v souladu se zákony České republiky. Jejich služeb využijí podnikatelé, kteří jsou často na cestách a služeb klasické kanceláře příliš nevyužívají.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search