Co dělat, když zkrachuje cestovní kancelář

ID-10063720Také letos na svou vysněnou dovolenou neodjelo několik tisícovek klientů. Informace o krachujících cestovkách se na nás valily ze všech stran. A nejednalo se ani o tak neznámá jména a firmy, jako tomu bylo v letech minulých. Zdá se, že ani uzákonění povinného pojištění proti úpadku nijak nezabránilo dalším podvodníkům okrádat klienty o nemalé peněžní částky.

Cestovní kancelář ohlásila k dnešnímu dni úpadek…

Pokud jste zažili krach cestovní kanceláře, jistě nám dáte za pravdu, že se jedná o nemilou záležitost, která nám zhatí veškeré plány na prožití poklidné dovolené daleko od všedních strastí a starostí. Co dělat v případě, že na svou dovolenou odjedete, ale cestovní kancelář zkrachuje v jejím průběhu? Situace se různí na základě stupně závažnosti. V krajních případech se můžete setkat s vystěhováním z hotelu, případně odmítnutí transferu na letiště.

Ale k takovým situacím dochází opravdu velmi zřídka. O návrat klientů zpět do země se postará příslušná pojišťovna, u které má cestovní kancelář uzavřené pojištění. Nepropadejte proto panice a nepodnikejte návrat do rodných končin na vlastní pěst. V první řadě tedy kontaktujte asistenční službu (číslo na ni by mělo být součástí cestovní smlouvy, kterou jste před odjezdem obdrželi). Asistenční služba po zmapování situace nabídne náhradní ubytování, případně jinou alternativu. Postará se také o váš bezpečný návrat domů.

Co dělat, když na vysněnou dovolenou neodjedete?

Pokud máte u konkrétní cestovní kanceláře zaplacený zájezd, ale cestovka krachne před vaším odjezdem, je nutno vyplnit protokol o škodní události, který vám zašle zástupce pojišťovny. K tomu je nutno dodat doklad o zaplacení zájezdu, případně další dokumenty, které daná pojišťovna vyžaduje. O tom, zda vám bude navrácena celá částka, kterou jste za zájezd zaplatili, budete vyrozuměni v následujících měsících.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search