I malá půjčka může znamenat velký problém

I když je dnes vzít si půjčku velice populární, buďme opatrní a nenechme se hned zlákat na první výhodnou nabídku. Je sice období kupování dárků, ale radost z dárku nás může zavézt do pozdější nelehké životní situace. Stojí nám tedy chvilková radost za nejistou budoucnost?

Jak se nedostat do půjčkové pasti?

Reklamy na půjčky vidíme všude, kam se jen podíváme. Není tedy snadné stále odolávat velice výhodným nabídkám na vypůjčení jakéhokoliv peněžního obnosu. Stále se objevují nová a nová místa, kde si můžeme půjčit. Ale nezapomínejme na následky a povinnosti co souvisí s půjčením klidně i malé částky. Protože i za zdánlivě malou částku: například půjčka do 5 000 budete muset zaplatit úroky, které nebudou malé, i když se vypůjčovaná částka nezdá být tak velká.

ID-10040038Pokud si navíc správně nepřečteme podmínky ke splacení vypůjčené peněžní částky, které jsou často psány co nejmenšími písmenky, může vypůjčovaná suma být klidně i několikrát překročena. A budeme se poté velice divit kolik nakonec zaplatíme, za věc, kterou jsme vlastně ani tak důležitě ani neodkladně nepotřebovali. Ale půjčka se již nedá vrátit zpět jako spotřební zboží, co už nechceme.

Pozor na lákavé reklamy!

I když nás lákají a slibují, že nebudeme platit vysoké úroky, nevěřme jim! Vždy se někde ukrývá nějaká podmínka, a to i v případě, kdy vás zaujme půjčka 5000 Kč. Což se nezdá být příliš velká částka, u které bychom se měli bát, že ji nesplatíme. Opak ale bývá pravdou a nachytala se již spousta lidí. Dávejte si tedy pozor! A nechtějme každou věc, když na ní zrovna teď nemáme peníze! Protože když budeme šetřit, tak si zmíněnou věc koupíme a budeme z ní mít větší radost. A to bez výčitek a strachu, zda budeme mít na splacení částky a obav z nadcházejících budoucích dnů a bezesných nocí.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search