Z čeho a jak financovat letošní Vánoce?

Vánoce jsou doslova za dveřmi a to pro spoustu z nás znamená jediné – kde vzít prostředky na dárky pro naše nejbližší? Z čeho nakoupit potraviny nezbytné pro přípravu bramborového salátu, rybí polévky nebo smaženého kapra? Za co vyzdobit dům a koupit vánoční stromek? Tyto a spoustu dalších otázek si klade každoročně většina z nás. Pár praktických rad a tipů na to, jak a čím financovat letošní Vánoce naleznete na následujících řádcích.

Kdo šetří, má za tři…

Slova o šetření se snáze řeknou, nežli ve skutečnosti realizují, nicméně finanční gramotnost je na každém z nás a je tedy žádoucí, abychom na blížící se Vánoce mysleli již několik výplat dopředu. Zkuste si třeba pořídit klasické prasátko, do kterého budete pravidelně odkládat nějakou tu bankovku měsíčně. Skleněné nebo krásně malované keramické prasátko vám bude líto rozbít, odložené finanční prostředky zde proto zůstanou až do chvíle, kdy je budete doopravdy potřebovat. A Ježíškovi si můžete napsat třeba o prasátko nové…

Brigády a výpomoci

Není výjimkou, že zvláště před Vánoci spousta institucí přibírá nové zaměstnance. Letos tomu tak bylo například také u České pošty, která na předvánoční roznášky brala kdekoho. Zabrouzdejte na internetu a poohlédněte se, zda nehledají na krátkodobou výpomoc třeba právě vás. Obejděte také supermarkety ve svém okolí, které jsou před Vánoci taktéž rády za každou pomocnou ruku.

Vánoce v akci

Nakupujte dárky již od konce léta? To vás sice šlechtí, nicméně vaší peněžence nebo bankovnímu kontu to příliš nepřidá. I přesto, že nesnášíte předvánoční shon a nákupní šílenství, zkuste nakoupit potraviny, vánoční výzdobu nebo dárky těšně před Štědrým dnem. Poslední dva předvánoční dny na vás čekají až 50% slevy na veškerý sortiment obchodů. I když vás bude takový nákup stát dost nervů, ve finále můžete ušetřit zajímavou finanční částku.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search