Vysokozdvižné vozíky BALKANCAR, MITSHUBISHI a CATERPILLAR

Vysokozdvižný vozík, nebo také hezky česky „ještěrka“ je hodně užitečný stroj všude tam, kde je nutné přesouvat náklad uložený na paletách. Tedy především ve skladech, kde vysokozdvižný vozík schopný velmi jednoduše přesouvat i velmi těžké palety, nebo je zdvihat do vysokých regálů. Díky tomu je pak možné na relativně malé ploše uskladnit obrovské množství materiálu. Takže zatímco dříve byly sklady omezeny tím, že na sebe bylo možné uložit jen několik málo palet, dneska je možné dýky vysokým regálovým konstrukcím a vysokozdvižným vozíkům skladovat na mnohem menší ploše řádově mnohonásobně větší množství nákladu.

Užitečný katalog vysokozdvižných vozíků:

  • Vysokozdvižné vozíky MITSHUBISHI
  • Vysokozdvižné vozíky CATERPILLAR
  • Vysokozdvižné vozíky BALKANCAR

Asi nejznámějším zástupcem vysokozdvižných vozíků bude pro většinu lidí klasická oranžová česká Desta. To ale rozhodně není ani zdaleka jediný výrobce. Výrobou vysokozdvižných vozíků se po celém světě zabývají stovky různých firem. Nechybí mezi nimi ani jména, která má většina lidí spojena spíše s výrobou automobilů jako Toyota, Mitsubishi nebo Nissan, nebo popřípadě s výrobou stavebních strojů jako je CATERPILLAR či KOMATSU.

Bez velké nadsázky je možné prohlásit, že bez vysokozdvižného vozíku by snad ani nemohla existovat celá řada věcí, které dnes považujeme za naprosto samozřejmě. Tak například neustálý koloběh zboží z výroby do skladů, ze skladů do logistických center, z nich pak do skladů v obchodech a z nich pak do regálů v obchodech by se bez vysokozdvižných vozíků rozhodně neobešel. Nebo obešel, ale byl by mnohem méně efektivní a vyžadoval by enormní množství lidské práce.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search