Úskalí nebankovní půjček

Vydali jste se o Vánocích z poslední koruny? Vše vám však nahradila radost v očích nejbližších? To vše je sice moc pěkné, nicméně nájem nebo nákup nezbytných potravin za vás ani sebekrásnější úsměv neuhradí. Co dělat v případě, že vaše peněženka zeje prázdnotou a bankovní konto se nebezpečně dotýká červených čísel? Řešením mohou být půjčky. Těch existuje na českém trhu poměrně velká spousta a je jen na vás, které si pro financování svého nevyrovnaného rodinného rozpočtu vyberete.

Bankovní vs. nebankovní

První skupina půjček, ke kterým se můžete přiklonit, je rozdělena na půjčky bankovní a nebankovní. U bankovních půjček můžete narazit na neochotu konkrétní banky, která zkoumá vše od vašeho příjmu, přes finanční zodpovědnost, až po to, zda jste neměli v minulosti se splacením půjček problémy. Drtivá většina žádostí o schválení půjčky končí zamítnutím. V této chvíli vám nezbývá nic jiného, než se obrátit na nebankovní instituce, které jsou ke svým klientům mnohonásobně přívětivější.

Euro Coins Europe Money Currency - moritz320 / Pixabay

moritz320 / Pixabay

Nebankovní půjčky a rizika s nimi spojená

Rozhodli jste se zavolat na číslo, které jste odtrhli z pouliční lampy? Nebo jste se nechali nalákat emailem, který slibuje, že půjčí také vám? Ať je důvod pro nebankovní půjčku jakýkoli, před podpisem smlouvy si dávejte pozor na několik základních věcí. U každé – byť i krátkodobé půjčky si předem spočítejte, za jak dlouho jste schopni tento závazek uhradit. S navrácením vypůjčených prostředků neotálejte, dočkat byste se totiž mohli pěkně vysokých úroků. Nepodepisujte bianco směnky a neplaťte žádné prostředky za zprostředkování nebo schválení půjčky. Na českém trhu jsou nejrozšířenější zejména nebankovní půjčky do 50000 Kč, které vás mohou dostat z řady nepříjemností. Pokud vám to situace dovolí, zjistěte si o konkrétní společnosti co nejvíce referencí a zkušeností.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search