Aby vám nehrozila exekuce…

Vlastní zkušenosti s exekucí má již stovek tisíc obyvatel České republiky. Pokud také vy patříte mezi ty, kteří se bojí, aby u nich jednoho dne nezazvonil exekutor s celým štosem žlutých nálepek, zbystřete a držte se následujících rad. Exekuce je obecně spíše považována za záležitost notorických dlužníků, kteří k pokrytí svých výdajů využívají nejen bankovních, ale zejména nebankovních institucí. Takové půjčky Praha mohou být sice lákavé, ale pro notorické neplatiče velmi nebezpečné. Ignorování upomínek, které se hromadí v poštovní schránce, pak vede k výkonu práva osobně – exekuci. Ale exekuce nemovitostí nemusí být nutně pouze záležitostí osob, které si půjčují nepřiměřeně vysoké částky…

Jedna nezaplacená pokuta = exekuce na krku

Tzv. „na černo“ již jel jednou za život určitě každý z nás. Takový adrenalin ze zapomenuté nebo nekoupené jízdenky není nic proti tomu, co zažijeme, pokud nás – ke vší smůle osloví revizor. Většinou na ně žádné výmluvy neplatí, a pokud nezaplatíte pokutu na místě, budete se muset osobně dostavit s pěkně naditou peněženku. Spoléháte na to, že bude na vaši pokutu časem zapomenuto a skončí někde v koši? Ani omylem! Po několika výzvách k zaplacení, dopravní úřad automaticky předává pokuty exekučním firmám. A z několikaset korun může být rázem pěkně tučný balík!

Neignorujte upomínky

Jak již bylo výše zmíněno, upomínky a výzvy k zaplacení nezmizí ani se na ně nezapomene. To by si měli uvědomit zvláště ti, kteří spolu s hromadou akčních letáků pravidelně vyhazují také upomínky věřitelů. Takové počínání je pouze krůčkem k samotné exekuci. Vaše výmluvy o tom, že jste o výzvě nevěděli nebo vám žádná nedošla, budou s největší pravděpodobností marné. Zákon totiž nařizuje, že v některých případech se může brát pouhé odeslání výzvy jako její doručení a obrana proti tomuto nařízení je mnohdy zdlouhavá a bez jistého výsledku. Vždy si tedy dávejte pozor na termíny i na to, co se ve vaší schránce objevuje.

Save Money Piggy Bank Finance  - AlexBarcley / Pixabay

AlexBarcley / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search