Sociální dávky a výpočet exekuce 2012

Nevíte si rady a potřebujete pomoc? Zajímalo by vás, jak se změnili sociální dávky v roce 2012 a nevíte kde najít užitečné informace? Podívejte se, jaké změny proběhly u sociálních dívek v roce 2012. Jaké je pohřebné 2012, přídavky na dítě, přídavky na bydlení, porodné, přídavky na bydlení, nebo sociální příplatek 2012?

Sociální dávky a úřad práce

S novým rokem 2012 se udála celá řada změn. Nově mají na starosti některé sociální dávky úřady práce. Zatímco dříve úřady práce řešili především podporu v nemastnosti a pomáhaly s hledáním nové práce, nově budou vyřizovat i žádosti o některé sociální dávky. Jedná se především o dávky pomoci ve hmotné nouzi jako je sociální příplatek, doplatek na bydlení, dávky jednorázové pomoc. Řeší se zde ale i rodičovská dovolená nebo i některé jiné dávky.

Sociální dávky a výpočet exekuce 2012

Sociální dávky a výpočet exekuce 2012

Výpočet exekuce 2012

Od 1. 1. 2012 začalo také platit nařízení vlády, kterým se zvyšuje životní minimum o cca 9%. Díky tomuto zvýšení by lidé ve hmotné nouzi nebo i další žadatelé o sociální dávky měli získat více peněz. Zvýšení životního minima má vliv i na výpočet exekuce 2012. To jaké je životní minimum a jaké jsou aktuální normativní náklady na bydlení má totiž vliv na výpočet nezabavitelné částky při exekuci na plat nebo na mzdu.

Výpočet nezabavitelné částky u exekuce vychází z 3410 Kč (životní minimum jednotlivce) a z 5352 Kč (náklady na bydlení). 2/3 z této částky se označují jako základní nezabavitelná částky. V roce 2012 je to 5841,33 Kč. Pokud má dlužník i nějaké děti nebo manželku, navyšuje se základní nezabavitelná částka o 1460,33 Kč.

Rodičovská dovolená 2012

Od začátku roku 2012 také začala platit nová pravidla pro rodičovskou dovolenou. Došlo jednak ke sjednocení její výše. Zatímco dříve při každé variantě rodičovské dovolené byla vyplacena jiná suma, nově bude při dvou, tří nebo čtyřleté variantě vyplacena stejná suma peněz. Je také možno měnit délku čerpání rodičovských dávek i v průběhu rodičovské= dovolené. Zatímco nově bylo nutné zvolit konkrétní variantu čerpání už na začátku, nově je možné měnit délku i v jejím průběhu. Mění se i další věci.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search