Dovolená v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku? Zajisté velmi lákavá představa. Bulharsko leží v jihovýchodní Evropě. Sousedí s Rumunskem, Řeckem, Makedonií. Povrch země lze charakterizovat rozsáhlým pohořím Balkán a nížinami na sever i jih od zmiňovaného pohoří.

Historie Bulharska se převážně spojuje s tureckým vlivem, jeho kulturní kořeny sahají až do dob Římské říše. Dnešní území Bulharska se totiž v té době stalo římskou provincií. Podle dostupných pramenů bylo obyvatelstvo Bulharska smíšené. Část pocházela z Asie, část byla slovanská. Bulharsko se osamostatnilo až počátkem 20. století, kdy byl završen odpor vůči turecké nadvládě.

Víza ani očkování do této země nejsou potřeba. Životní úroveň země neumožňuje širokým vrstvám obyvatelstva vysoký standard. Dobré podmínky pro turisty jsou vytvořeny na pobřeží Černého moře. Proto většina turistů plánuje dovolenou do této země právě v letních měsících, kdy může na letenky.sk často získat velmi výhodné letenky. Pokud však vyhledáváte turistiku či horolezecké túry, je vhodné tuto zemi navštívit i na jaře či během podzimu.

Obchodní síť se zlepšila hlavně v turistických centrech a ve větších městech. Úředním jazykem je bulharský jazyk, ale v dnešní době se dá s mladými lidmi domluvit i německy a anglicky. Je zde mnoho pěkných a zajímavých dovolenkových destinací, které se opravdu vyplatí vidět.

Mezi nejznámější dovolenkové střediska patří například středisko Zlaté písky – je známé svými krásnými písečnými plážemi. Je tu množství bazénů s tobogány. Je zde i velmi čistá mořská voda a najdeme zde i několik vícehvězdičkových hotelů.

Buildings City Urban View Bird - petartpenev / Pixabay

petartpenev / Pixabay

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search