Vysokozdvižný vozík – praktický pomocník

V současné době patří vysokozdvižný vozík k velmi používaným pomocníkům nejen ve firmách, ale i u soukromých osob. Prakticky se dá používat v rozličných oborech. Nejčastěji ho spatříte v provozu při výrobě, skladování, v námořní nebo říční dopravě a podobně. Vysokozdvižné vozíky si určitě mnozí pamatují z mnohých filmů pro pamětníky – lidem slouží už hodně let, ale během let si prošly různými úpravami a zmodernizováním.

V dnešní době má pomocník na zdvihání těžkých břemen různé funkce. Je vylepšena ergonomie, výkon je vyšší a rovněž úspora pohonných hmot.

Vysokozdvižné vozíky se dají pořídit elektrické, dieselové nebo plynové. Pokud se rozhodnete, že je potřebujete a rozhodnete si nějaký pořídit, dají se nakoupit úplně nové nebo použité. V případě, že vám má sloužit jenom nějaký časový úsek, lze si je pronajmout. Pořízení pochopitelně závisí hlavně na vašich financích. Může se přihodit, že si zakoupíte úplně nový model s mnohem větší výkonností a přitom rozdíl ceny od používaného nebude zase tak velký.

Nový vysokozdvižný vozík se vyplatí hlavně z důvodu minimálních závad. Při častějším používání je pochopitelné, že by vás mohly opravy nesmírně zdržovat od práce.

Forklift Worker Warehouse Forklift  - ekenamillwork / Pixabay

ekenamillwork / Pixabay

Nejnovější vysokozdvižné vozíky mají systém aktivní stability, počítadlo motohodin motoru pojezdu i motoru zdvihu, digitální multifunkční displej s varovným signálem při překročení povolené rychlosti, boční posuv s polohováním vidlic k usnadnění manévrování nebo bezúdržbové baterie.

Vysokozdvižné vozíky Praha nabízí hned několik míst, kde si můžete pořídit manipulační a skladovou techniku. Můžete si obstarat vysokozdvižné vozíky s elektrickými i spalovacími motory.  Nabízeny jsou i speciální servisy manipulační techniky. K dispozici je prodej, servis, výkup a pronájem vysokozdvižných vozíků a snadno si opatříte i potřebné náhradní díly.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search