Osobní bankrot aneb oddlužení fyzické osoby

Nabrali jste si před Vánoci řadu půjček, kterými jste měli v plánu financovat nákup dárků pro své nejbližší? Vánoční svátky utekly jako voda a vám nezbylo nic, než oči pro pláč a obavy z toho, jak a čím své dluhy vyrovnáte? Splátky nestačíte hradit v termínu a v poštovní schránce na vás čeká řada upomínek, které vyhrožují vysokými úroky, v krajním případě také exekucí? Nezoufejte, i v případě, že vám dluhy zcela přerostly přes hlavu, existuje řešení s názvem osobní bankrot.

Osobní bankrot aneb co je to?

Někdy se místo osobního bankrotu můžeme setkat s označením oddlužení fyzické osoby. Na to má dle zákona nárok každá fyzická osoba, která splňuje několik základních podmínek. Jendou z nich je fakt, že má daný dlužník více, než jednoho věřitele, svým závazkům není schopen dostát a je v prodlení se splácením. Že tyto podmínky splňujete? Gratulujeme, zbavení se dluhů jste zase o krok blíže.

Jak vyhlásit osobní bankrot?

Splnění základní podmínek daných zákonem je jednou, nikoli jedinou podmínkou, kterou oddlužení fyzické osoby provází. Dalším krokem je podání žádosti k příslušnému soudu, který prozkoumá, zda na oddlužení máte nárok. Připravte se na to, že budete podrobeni rozsáhlému výslechu týkajícího se vašich platových podmínek a pracovního poměru i řady dalších skutečností. V případě, že soud shledá vaši žádost za oprávněnou, máte vyhráno!

Jak probíhá samotné oddlužení?

Připravte se na poměrně zdlouhavou a strastiplnou cestu, na které vás toho moc dobrého nečeká. Pokud však vytrváte až do konce, konečně se budete moci z plných plic nadechnout a vykročit do nového života bez dluhů. Během doby, kdy se budete nacházet v osobním bankrotu, musíte vyžít z životního minima, které rozhodně nečiní žádné závratné částky. Velká část vašeho platu se na váš bankovní účet ani nedostane. Budete se tedy muset uskromnit a čekat, že toto poměrně vleklé, avšak úspěšné, martyrium jednoho dne skončí.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search