Škoda Kamiq je historicky již čtvrtým SUV z Mladé Boleslavi

Automobilka, kterou není třeba nijak představovat? Určitě je pravda, že Škodovku zná celý svět a jde o skutečnou výkladní skříň českého průmyslu. Své v pořadí čtvrté SUV představila evropským řidičům během roku 2019.

Zájem trvá až dodnes, Kamiq si totiž poradí s komplikovanou městskou dopravou bez ohledu na počasí a zvládne i poměrně náročné úkoly. Disponuje parkovacími senzory, které vám pomohou třeba u nákupních center. Nebojte se ani větších měst, protože Škoda ví, jak usnadnit motoristům život!

Desetipalcový přístrojový panel vládne všemu

Nastavte si různé podstatné maličkosti, připravte si svůj automobil na delší jízdu, vylaďte vše potřebné směrem k dokonalosti. Škoda Kamiq nabízí asistenta udržování jízdního pruhu a bederní opěrky na předních sedadlech už v základní výbavě. Průměrná spotřeba paliva začíná na 5,5 litrech na sto najetých kilometrů, což je velmi dobrá hodnota.

Pokud jste fanoušky sportovního stylu, je výbava s přiléhavým označením Monte Carlo jasnou volbou. Nejde jen o černý strop nebo sportovně laděný volant, ale i další detaily, které dávají dohromady moderní luxus. Myslí se i na bezpečnost, asistent manévrování je praktickým společníkem a devítka airbagů je pojistnou pro případ, že dojde k nějakým komplikacím. Nikdy totiž nevíme, co se stane za volantem v příštích minutách, že?

Praktické řešení interiéru je zcela žádoucí

Nechybí místo na deštník nebo na brýle, ale i škrabka na led, která je situována vedle víčka nádrže. V místě, kam patří zavazadla, je praktický oboustranný koberec. Ceník nové Škody Kamiq hovoří jasnou řečí, mezi dodatečnou výbavou si můžete sestavit zajímavý originál.

Cenová hladina začíná lehce nad 400 tisíci korunami, řeč je ale o naprostém základu. Většina motoristů uvítá, když si bude moci přizpůsobit model svým představám.

Zdroj / foto: skoda-storyboard.com

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search