Pomoc s dluhy: Co může zabavit exekutor

Hledáte pomoc s dluhy a potřebujete se dozvědět, co vám exekutor může zabavit a co naopak nesmí? Zákon, podle kterého jsou prováděny exekuce, je poměrně hodně striktní a říká jasně, co může zabavit exekutor. Jednodušší je ale vyjmenovat, co exekutor zabavit nemůže.

V zásadě jediné co exekutor nesmí zabavit je běžné vybavení domácnosti (stůl, židle, postel, nádobí, základní oblečení, hygienické potřeby nebo třeba topení). Dále vám pak nesmí být odebrány osobní předměty, kde by to nebylo správné z morálního hlediska (třeba snubní prsten). A také zdravotní potřeby, léky a pomůcky, které potřebujte kvůli svému zdravotnímu stavu. A nakonec vám ještě musí zůstat částka, která odpovídá dvojnásobku životního minima. Vše ostatní vám exekutor může sebrat.

Pomoc s dluhy: Víte, co může zabavit exekutor při provádění exekuce na majetek?

Pomoc s dluhy: Víte, co může zabavit exekutor při provádění exekuce na majetek?

Jak se vyhnout exekuci, pokud třeba bydlíte ve společné domácnosti s někým, komu hrozí zabavení majetku, a vy nechcete, aby si exekutor odnesl i vaše věci? V takovém případě máte jedinou možnost. Pokud vám exekutor zabaví něco co je pouze vaše, tak byste měli seznam těchto věcí předat exekutorovi a nechat si od něj potvrdit že tento seznam převzal. A následně se musíte bránit u soudu tím, že podáte vylučovací žalobu.

Pokud hledáte jinou pomoc s dluhy nebo potřebujete poradit s něčím kolem exekuce, můžete se podívat na některý z odkazů v tomto článku a v poradně pro dlužníky se vám dostane odpovědi na vaše problémy s dluhy.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search