Sociálka a přídavky na děti

Jaká je sociálka a přídavky na dítě v roce 2011? Kdo má nárok na tyto sociální dávky a kolik dostanete? A jak byste měli postupovat při podání žádosti o tyto příspěvky na děti od státu? Nevíte si rady jak na to? Nezoufejte si, my vám poradíme.

Nárok na přídavky na dítě

Přídavky na dítě jsou základní sociální dávka, která je vyplácena všem rodinám s dětmi. Nezíská ji ale automaticky každý žadatel. Nárok na přídavky na dítě mají jen ty rodiny (nebo jednotlivci) jejichž celkové příjmy nepřesahují 2,4 násobek životního minima. Přídavky na děti jsou tak vypláceny pouze těm, kdo je skutečně potřebují.  Každý kdo má vyšší příjmy, než ty které jsou stanoveny zákonem, na ně nárok mít nebude

Sociálka na dítě a výše přídavků

Sociálka na dítě neboli přídavky na děti jsou vypláceny podle věku dítěte. Pokud rodina (žadatel o dávky) splní podmínku, že celkové příjmy nepřesahují 2,4 násobek toho, jaké zákonem stanovené životní minimum, pak má nárok a bude mu přiznána sociálka. Výše příspěvku je pak závislá na věku.

Sociálka a přídavky na děti

Sociálka a přídavky na děti

Dávky na děti do 6 roků jsou 500 Kč měsíčně., dávky na děti ve věku 6 – 15 roků jsou 610 Kč měsíčně a pro starší děti (maximálně 26 roků) je to pak 710 Kč měsíčně.

Žádost o přídavky na dítě

Pro podání žádosti o tyto sociální dávky musíte nejprve vyplnit ten správný formulář (ať žije byrokracie :(). Formulář přídavky na dítě získáte online přímo na stránkách MPSV nebo vám jej dá každá sociálka (odbor sociální péče na vašem městském nebo obecním úřadě). Kromě samotného formuláře s žádostí pak většinou musíte ještě doložit potvrzení o studiu nebo školní docházce, potvrzení o příjmech za předchozí období a některé další doklady.

Chcete se se dozvědět více informací nejenom o přídavcích na dítě ale i o dalších sociálních dávkách? Pak se podívejte na web Sociálka a dozvíte se vše potřebné.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search