Reklama, náš každodenní nepřítel?

Je období vánočních svátků a reklamy na nás útočí ze všech stran: televize, rádia i z obrovských reklamních plakátu, které vidíme všude, kam se podíváme. Asi každý z nás pochopil, že se již vlivu reklamy nedá snadno ubránit a často právě díky reklamě nakupujeme zcela zbytečné věci.

Už i slovo reklama v nás vzbuzuje většinou negativní emoce. Ale asi bychom si měli uvědomit, že svět bez reklamy by už nebyl takový, jaký je teď. Ovšem všeho by mělo být s mírou. S reklamou obzvláště. Reklama na nás každodenně zákeřně útočí a my s ním často v nespravedlivém boji prohráváme.

ID-10035651Mezi nejneoblíbenější reklamy jistě patří každovečerní několikaminutové přestávky, které zasahují do našich oblíbených filmů. Ale i reklama má svůj smysl, je tady pro zákazníky, aby informovala o novinkách, co teprve přijdou na trh. Bez reklam bychom nevěděli, co v příštích dnech najdeme v obchodě, kde jsou levné pobyty v zahraničí pro nabrání nových sil do všedních dnů nebo odkud náš soused vzal nové auto.
Reklama má však i pobavit a vykouzlit úsměv, když máme špatnou náladu. Většina reklam je tvořena zábavnými hláškami a často také až filmovým zpracováním příběhu. Každý rok netrpělivě čekáme na některé vánoční reklamy, čím nás letos překvapí. Známé výrobky vždy mají reklamy velmi poutavé a my z nich nemůžeme odtrhnout oči, i když je to jen a pouze reklama. Takže i přesto, že na nás reklama útočí ze všech stran, vždy se najde jedna, která zaujme, a my se o ní bavíme se svými přáteli nebo se zdravíme hláškami z ní.

Takže až příště zase narazíme na další reklamu, nedívejme se na ni už ze začátku negativně a berme ji s nadhledem. Není to jen náš nepřítel, ale i rádce v oblasti nakupování a dodavatel vtipných hlášek pro naše kamarády, nad kterými se vždy rádi v hospodě zasmějeme a pobavíme.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search