Půjčka do zástavy

Každý potřebuje peníze. I když nejsou to nejdůležitější, bez nich se v civilizovaném světě v rámci zákona žít nedá. Jenže ne vždy máme peněz dost a často vyhledáváme možnosti, jak pořízení konkrétního, finančně nákladnějšího zboží vhodně zafinancovat.

Půjčka peněz, kterou možná neznáte

Jistou možností může být i poměrně nový typ půjčky na trhu, tak zvaná půjčka zástavy, kdy dáte do zástavy vlastní věc, na čemž je vám vystavena finanční hotovost dle smluvních podmínek.

Peníze na ruku

Výhodou tohoto typu půjčky zástavy je především to, že peníze máte ihned a na ruku, takže pokud je vám z účtu pravidelně strhávána určená částka, například na splacení dluhů a nový příjem by znamenal navýšení strhávané částky, jste tímto ochráněni a získaná částka z půjčky se tak to splácení nepromítne.

Jak to funguje?
Mnoho lidí při zvýšených finančních nárocích na životní styl, nebo jen běžné zvýšené nákladů reaguje tak, že prodává své věci, které zrovna třeba nepotřebuje, nebo může nějakou dobu postrádat. Ať jde o elektroniku, šperky, zlato, dopravní prostředky, včetně aut, motorek, ale i lodí, skútrů, či třeba zahradní techniku, vše se dá zpeněžit.

Money Rich Man Boss Relaxing Cash - mohamed_hassan / Pixabay

mohamed_hassan / Pixabay

Půjčka zástavy

A na tomto jednoduchém principu funguje celá půjčka zástavy. Danou věc zastavíte u provozovatele půjček zástav a obratem dostane požadované peníze. Pak už stačí pravidelně platit měsíční stanové poplatky dle smluvních podmínek půjčky zástavy a v termínu, kdy se vám to bude hodit, zastavenou věc zpět vyplatíte.

Lidé samozřejmě hodně zastavují takové věci, jako jsou mobilní telefony, počítače, šperky, především zlato, hodně i kola či hodinky, ale dá se dokonce zastavit i nemovitost.

Půjčka zástavy na nemovitost

To už je poněkud složitější na vyřízení, ale není nemožný. Poplatek se skládá z procentuálního zhodnocení samotné nemovitosti plus úroku za dobu zástavy nemovitosti.

O tomto druhu půjčky je vhodné popřemýšlet, pokud člověk potřebuje financovat vyšší částky, v řádu statisíců.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search