Krátkodobá půjčka jako řešení finančních problémů?

České domácnosti se čím dál tím víc zadlužují. Souvisí to i s ekonomickou a finanční krizí. Čím dál tím více lidí se dostává do situace, kdy nevychází s penězi před výplatou, nebo je zaskočí nečekané výdaje jako třeba nedoplatek za elektřinu nebo vodu, se kterým nepočítali.

V takové situaci pak hodně lidé hledá krátkodobé půjčky, aby překlenuli momentální nedostatek financí. Protože hodně lidí žije doslova od výplaty k výplatě, tak podobná krátkodobá půjčka většinou nic neřeší. V jednom měsíci je to půjčka 10000 korun na nejnutnější měsíce, kterou pak další měsíc splatíte (nebo ji splácíte několik týdnů či měsíců) a za nějaký čas se zase celá situace opakuje. Další půjčka 10000 Korun a tak pořád dokola. Pak už nežijete od výplaty k výplatě, ale spíše od půjčky k půjčce.

Krátkodobá půjčka jako řešení finančních problémů?

Krátkodobá půjčka jako řešení finančních problémů?

To je ale ještě ta lepší varianta. Hodně lidí totiž pomocí krátkodobá půjčka řeší aktuální nedostatek peněz a velmi často peníze použijí na úhradu splátky jiné půjčky nebo úvěru. A za další měsíc jsou opět ve stejné situaci, ale je to horší, protože musí splatit nejenom splátku za předchozí půjčku ale nově už i za tu druhou. Tak přijde třetí krátkodobá půjčka, pak čtvrtá a pak …. Pak už se lidé dostávají do situace, že jim nikdo nepůjčí, a oni mají jen obrovské dluhy a na dveře jim začne bušit exekutor.

Jak z podobného problému ven? Nejrozumnější je půjčovat si jen tolik, kolik si můžete dovolit. Pokud máte peněz, tak půjčka není řešení, je to jen odsunutí problému. Pokud máte málo peněz tak existují jen dvě řešení, která opravdu fungují. Buď musíte snížit výdaje (omezit se v jídle nebo v jiných výdajích) nebo musíte začít víc vydělávat (najít si další nebo lépe placenou práci). Žádné jiné zázračné řešení jak si zlepšit finanční situaci neexistuje. A krátkodobá půjčka určitě není řešení!

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search